Uživatel nepřihlášen
Noob's feelings, aneb robotí perspektiva
RSS kanál blogu
Píše: XJ-0461 = Clank - Rubrika: Blogy
Blog nevyjadřuje názor redakce Zing, více zde.
Noob's feelings, aneb robotí perspektiva

Konspirace: Warcraft IV - tak bude, sakra, nebo ne?

Neděle 20.3.2011 13:31 - Autor: XJ-0461 = Clank
To se mi líbí

Konspirace: Warcraft IV - tak bude, sakra, nebo ne?Legenda. Nejlépe česky nadabovaná hra vůbec. Epic game. Je vážně spoustu pojmů pro možné popsání Warcraftu 3. Snad každý ho minimálně zkoušel, nebo o něm alespoň slyšel. On celý Warcraft je světoznámá značka, která se drží na špičce jak MMORPG, tak i u strategií. Proto není ani pochyb o tom, že se už teď tvoří vlny konspiračních teorií na téma, jak by mohl čtvrtý díl této série vypadat. A právě v tomto článku si přiblížíme některé z nich.

ŠPETKA PRAVÝCH INFORMACÍ

Nevyvratelný důkaz existence dalšího dílu!
Nevyvratelný důkaz existence dalšího dílu!
Kdo to sakra je?
Kdo to sakra je?

Než se však zahalíme do mlhy plné otazníku, slušelo by se říci něco o potvrzených informacích, které nám Blizzard sdělil. I ty se ale nesou v duchu zklamání - je jich opravdu minimální počet. Začneme tím nejzákladnějším - je ve vývoji. To už je asi rok potvrzené, W4 se opravdu dočkáme, jen přesně nevíme kdy. Sněhová vánice nás také ubezpečila, že příběh půjde úplně mimo události z WoW, takže Arthas stále žije, stejně jako Cairne a další. Deathwing nikdy na Azeroth nezaútočil a Worgeni se k Alianci nikdy nepřidali. Deathknight je neznámé povolání. Ne, na nic takového se to netěšte. Někteří jsou zklamání, ale většině se to líbí a já se mezi ně počítám. Sice v tom bude bordel, ale co, hlavně, že jsou Barrens ještě v celku, no ne? Posledním důvodem přesunu do Bohnic je fakt, že Blizzard nejprve chce vydat Diablo 3, poslední datadisk k Starcraftu 2 a dokonce i WoW film, než se na trh Warcraft 4 dostane. To je zhruba 4-5 let, tím vzniká otázka, jestli Warcraft do té doby jako strategie nebude zapomenut. Potvrzuje to jen fakt, že v uniknutém seznamu připravovaných titulů od Blizzardu pro následujících 5 let se ohledně W4 neobjevuje ani zmínka, ani čárka.

BLBOST? ALE VŽDYŤ LIDÉ MILUJÍ KONSPIRACE!

Ve photoshopu lidé dokážou věci...
Ve photoshopu lidé dokážou věci...
"Blizzard has got a solid gold logo..."
"Blizzard has got a solid gold logo..."

I přes tuto smutnější zprávu mě hřeje u srdce to, že je W4 vůbec ve vývoji. Ve Frozen Throne (i v Regin of Chaos) je podle mého názoru docela dobře uzavřený konec - to tedy vzniku nového dílu nenaznačovalo. A co tedy? Blizzard. Nebyla by to sněhová vánice, kdyby se nepokusila ze značky vyždímat co nejvíce - a to vůbec nemyslím špatně. Naopak, daří se jim to na výbornou a v poslední době z interiéru jejich studií nevychází nic jiného, než kvalitní tituly. A proč by taky W4 vyjít neměl? Měl by někdo něco proti? Nelíbilo by se to někomu? Ne. Všem se to líbí, všichni tuto značku sledují, všichni jsou hned v obraze. Vážně není skoro žádný důvod, proč by čtvrtý díl Warcraftu neměl vyjít. A proč že v tomto článku budu pracovat s konspiračními teoriemi? Protože skoro nic jiného nám internet nenabízí. To, co jsem uvedl v minulém odstavci, bylo všechno potvrzené info. Zbývají jen teorie. A byla by škoda je opomenout, protože se z nich tvůrci mohou inspirovat. Naopak se ale na ně mohou také vykašlat a v tom případě je vážně směšné sledovat názory, které jsou '1000000% TRUE!!!' a přitom se naprosto rozcházejí se skutečnou podobou hry. Pokud očekáváte potvrzené informace, můžete směle opustit stránku tohoto článku, pokud ne (či cokoliv ostatního), pokračujte v čtení na následujících řádcích.

WARCRAFT 4: THE EDGE OF ENTERNITY

"Warcraft 4 has got a solid cold logo..."
"Warcraft 4 has got a solid cold logo..."
Tzv. main menu W4
Tzv. main menu W4

Zřejmě nejznámější teorie nese přídomek The Edge of Enternity. Každý titul má však svojí omylnou teorii a tato je zřejmě jejich nekorunovaným králem... k tomu později. Podle dostupných informací autora ho 'nejprve napadlo udělat mapu v editoru W3 a pak se nááááááhodou dostal k tajným informacím a pak stal se jedním z tvůrců W4'. Jakoby to už samo o sobě upozorňovalo, že se jedná o fake, ale není to jediná chyba v teorii. Každopádně, pojďme k základním informacím. Tato 'verze' W4 prý bude pracovat na trochu upraveném enginu z W3. Rozhraní i nastavení je prý naprogramováno tak, aby s ním dokázal pracovat i ten nejobyčejnější hráč (vysvětlete mi, co je tak těžkého na tom kliknout na 'play'?). Měli bychom se dočkat kampaně rozdělené na 5 špičkových částí, které završí celou ságu Warcraftu. Zatím to zní pěkně, ale přichází drastický fakt, který se sice tváří hezky, ale vzhledem k dosavdanímu průběhu W3 i dokonce WoW je naprosto nelogický a Blizzard by tím rovnou mohl kopak sérii 'Warcraft' hrobeček.

Pohled na Battlenet a důkaz propojenosti s Frozen Throne
Pohled na Battlenet a důkaz propojenosti s Frozen Throne
Tzv. multiplayer W4 (při zvětšení i ikonka samotné W4)
Tzv. multiplayer W4 (při zvětšení i ikonka samotné W4)

V The Edge of Enternity totiž máme dostat pod ruku tři úplně nové rasy, které se nikdy předtím v celé sérii Warcraftu neobjevily. Z toho budou hratelné pouze dvě a jejich názvy jsou tak zmatené, že se skoro bojím je napsat. Convent of the Blackened, Scarlet Crusade a Etern-Athyr. Zní to sice jako nějaký klan, či sdružení, ale má to být opravdu plnohodnotná rasa. Velmi zvláštní. Každá má mít jiný styl hraní, a ten se nemá rozlišovat pouze jiným vzhledem jednotek a budov. Všechno má tajemný vesmírný nádech a tak se tato verze W4 spíše podobá DLC ke Starcraftu. Bylo by to prostě nelogické a po pár vzrušených výrazech přichází studená sprška. Vrcholem směšnosti je 'propojenost W4 s W3'. Vždyť podle popisu je systém a celý gameplay úplně jiný, tak proč by se to k sakru ještě mělo propojovat? Fake je očividný. Přesto si zřejmě na obrázcích autor nějakou práci dal a alespoň to se musí ocenit. Jinak thumbs down. Tohle není Warcraft, tohle připomíná spíše slátaninu Diabla a Starcraftu. Sice to každý zná, ale je to blbost. Nebojte se, v originální verzi to rozhodně nebude. Blizzard by se musel zbláznit, aby se tímto nechal inspirovat.

WARCRAFT 4: THE AWAKEING & THE NEW AGE


Jeden z nákresů lidské technologie
Jeden z nákresů lidské technologie
Model kasáren lidí
Model kasáren lidí

Po omylu ale pojďme k něčemu konečně trochu důvěryhodnějšímu. Tím je verze W4 nazvaná 'The Awakeing' a její dodatek 'The New Age'. Podle toho by se W4 měl dočkat také rozšíření, stejně jako W3, což je pro většinu hráčů k dobru. Hra tentokrát pracuje na minimálně poupraveném enginu W3, který však dostal nový grafický kabátek. Kampaň se zaměří rovnou na pět ras, mezi kterými nejsou nikdo jiní, než staří známí. Těsit bychom se mohli na Lidskou populaci, Orky, Pohromu nemrtvých, Elfy a Opuštěné (nemrtví pod vedením Sylvanas). Příběh nebyl zcela objasněn, ale samozřejmostí je pokračování příběhu z Frozen Throne. Další věc, čím by se měl The Awakeing spolu s DLC blýsknout, je upravený Editor úrovní. Ten by měl být tentokrát mnohem pohodlnější a snažší, než tomu bylo u třetího dílu. Propojenost s Battlenetem byla také oznámena a podle autora bychom se měli dočkat ještě více epických bitek, než tomu bylo třeba v Reign of Chaos. Mezi hromadou věcí, na které bychom se měli těšit, zmíním ještě nové jednotky, oslnivou grafiku, přepokaný vzhled každé postavy, nové mapy rychlé hry a samozřejmě nové cut-scény. Přesně takhle bych si v originále W4 představoval a byl bych nesmírně rád, kdyby takovou cestou i plná verze šla. Pochválíme autora za kvalitně provedenou teorii a pokročíme dál.

WARCRAFT 4: DEFENCE (ATTACK) OF THE ANCIENTS

Trochu pochybné vydat hru s konkurencí...
Trochu pochybné vydat hru s konkurencí...
... či vydávat pořád to samé, ne?
... či vydávat pořád to samé, ne?

Poslední z teorií, které mě trochu víc zaujaly a které tu zmíním, je verze s celým jménem Defence (či alternativní Attack) of the Ancients. Stoprocentně to každému něco říká. Tak známá mapa/modifikace pro Warcraft 3! V současné době se tohoto principu chytlo několik studií a tím také vyšlo (či vyjde) několik podobných her, jako je třeba Heroes of Newerth či DotA 2. Sám Blizzard teď pracuje na modifikaci právě této známé mapy pro Starcraft s originálním názvem Blizzard DotA. Proč o tom mluvím? Protože to je jedna z věcí, které teorii protiřečí. Proč vydávat hru se skoro stejným principem ve velké konkurenci a dokonce ještě když to samé studio pracuje na mapě velmi podobné (obtížně řečeno)? Dále je otázkou, proč odcházet od hlavního taháku série - strategický prvek. Jednička, dvojka i trojka byly strategie a najednou čtyřka je něco celkem jiného? A další věc - dokážete si to představit? Já ne. Každopádně to zní jako zajímavý nápad a to musí uznat snad úplně každý.

TAK KTERÁ TEORIE DOPADLA NEJLÍP?

Komentář k podrobnějším informacím ke hře.
Komentář k podrobnějším informacím ke hře.
Na toto majestátní logo čekáme od roku 2003
Na toto majestátní logo čekáme od roku 2003

Než začnu hodnotit, sluší se říci, že tohle rozhodně nejsou všechny teorie. Je jich DALEKO více, namátkou třeba zmíním War for Azeroth či Arthas Revenge. Zpátky ale k zmíněným třem. Hodnotit budu procenty teoretického objevení v plné hře - The Edge of Enternity dávám 5%, The Awakeing spolu s DLC 85% a Defence (Attack) of the Ancients 30%. Nezlobte se, pokud jste se nezvověděli nic konkrétnějšího k samotné hře, ale tenhle článek měl za úkol vzít si na paškál již tolikrát zmiňované teorie. Budu rád za každý váš komentář s vaším názorem, protože W4 je rozhodně diskutované téma a každý má na něj trošku jiný pholed. Jak si dokonalý čtvrtý díl Warcraftu představujete vy? Každopádně díky za pozornost a snad někdy v blízké době u preview... ;).

"Nikdo z konspirátorů sice neví, co se děje v Bermundském trojúhelníku, ale na jednom se všichni shodnou. Warcraft 4, ať už bude vypadat jakkoliv, bude pecka!"

Tisk
Hodnocení:
( 8.3 / 34 hlasů ) Ohodnoťte článek kliknutím na hvězdičku.
 

Napsat nový komentář

Komentář k blogovému článku Konspirace: Warcraft IV - tak bude, sakra, nebo ne?
Pro psaní musíte být přihlášen.
[+] Smajlíci
:gun: :-) 8-) ;-) :angry: :-D :lol: :dance: :thumbup: :shock: :-( :nah: :lala:
Bunhead    Pěkný článek :thumbup:Bunheadbunhead6229    22.5.2011 20:48 Bunhead

Pěkný článek :thumbup:

Geoffrey   1x   Článek hezký, 10/10
Amahara: Jsem rád, že nejsem jediný "loremaster" warcraftího světa. :-)
Geoffreygeoffrey1708
    31.3.2011 12:01
Geoffrey

Článek hezký, 10/10
Amahara: Jsem rád, že nejsem jediný "loremaster" warcraftího světa. :-)

XJ-0461 = Clank    Pustynia: Takové hlášky bych sám nevymyslel. :DXJ-0461 = Clankxj-0461-clank4033    29.3.2011 19:36 XJ-0461 = Clank

Pustynia: Takové hlášky bych sám nevymyslel. :D

Pustynia    Nice článek. Btw tady asi někdo viděl Literal trailer na Calaclysm co? :-DPustyniapustynia2385    28.3.2011 22:15 Pustynia

Nice článek. Btw tady asi někdo viděl Literal trailer na Calaclysm co? :-D

FuFu    Z Blizzardích her Warcraftu rozumím nejméně, či spíše vůbec. Článek se mi ale líbil a říkám si, že bych tu neznalost měl napravit.
Jinak vzhledem k tomu jak dlouho jsme čekali na StarCraft II a čekáme na Diablo III, - pokud se na Warcraft čeká "teprve" od roku 2003, tak to nejspíš ještě potrvá. . pár let. .
FuFufufu3905
    20.3.2011 15:05
FuFu

Z Blizzardích her Warcraftu rozumím nejméně, či spíše vůbec. Článek se mi ale líbil a říkám si, že bych tu neznalost měl napravit.
Jinak vzhledem k tomu jak dlouho jsme čekali na StarCraft II a čekáme na Diablo III, - pokud se na Warcraft čeká "teprve" od roku 2003, tak to nejspíš ještě potrvá. . pár let. .

Amahara    Jenže události odvíjející se u Ledového trůnu na konci druhého dílu neměli z delší perspektivy podstatnější význam. Ilidan i Arthas byli (čest jejich památce) jen pěšáci na šachovnici. V Burning crusade byl mnohem podstatnější Sunwell incident a ve Wrathu zase Ulduar, likvidace dalšího starého boha a zabránění vyslání signálu o zkaženosti Azerothu a smrt Maligose. Blizzard si už delší dobu připravuje píseček pro kolosální finále ;-) .Amaharaamahara5002    20.3.2011 14:49 Amahara

Jenže události odvíjející se u Ledového trůnu na konci druhého dílu neměli z delší perspektivy podstatnější význam. Ilidan i Arthas byli (čest jejich památce) jen pěšáci na šachovnici. V Burning crusade byl mnohem podstatnější Sunwell incident a ve Wrathu zase Ulduar, likvidace dalšího starého boha a zabránění vyslání signálu o zkaženosti Azerothu a smrt Maligose. Blizzard si už delší dobu připravuje píseček pro kolosální finále ;-) .

XJ-0461 = Clank    Fildus: Díky, nápodobně. :) Amhara: Vyčerpávajícií komentář... :D. Tak ten uzavřený konc jsem vzal z hlediska odvíjení celého příběhu, protože pak už nebylo předem určeno, co se má dít dál. Arthasův cíl byl osvobodit Nerz'hula. Stalo se. Illidanův cíl byl tomu zabránit a zničit ho. Nestalo se. To je podle mě celkem uzavřené, ikdyž pravda, ne úplně. Každopádně se na W4 těším, a to prostě neovlivní ani moje, dá se říct, 'neúplná' znalost světa Warcraftu. 8-)XJ-0461 = Clankxj-0461-clank4033    20.3.2011 14:22 XJ-0461 = Clank

Fildus: Díky, nápodobně. :) Amhara: Vyčerpávajícií komentář... :D. Tak ten uzavřený konc jsem vzal z hlediska odvíjení celého příběhu, protože pak už nebylo předem určeno, co se má dít dál. Arthasův cíl byl osvobodit Nerz'hula. Stalo se. Illidanův cíl byl tomu zabránit a zničit ho. Nestalo se. To je podle mě celkem uzavřené, ikdyž pravda, ne úplně. Každopádně se na W4 těším, a to prostě neovlivní ani moje, dá se říct, 'neúplná' znalost světa Warcraftu. 8-)

Amahara    Clanku jako dlouholetý fanoušek Blizzardu a fanoušek Warcraft universa mám na možný vývoj Warcraftové ságyvlastní názor. Warcraft 4 může, ale také nemusí vůbec vzniknout, ale samotná sága ještě není uzavřená a Deadhwing v novém datadisku WoW je jen další loutka starých bohů. Rovnováha Azerothu je vážně narušena kvůli smrti Maligose a vážné nemoci Ysery (jakási nákaza šířící se Smaragdovým snem) , zmizením Nozdormu (ten pravděpodobně bojuje se starými bohy a jejich snahou měnit dějiny (viz. výlety do historie Azerothu v lost time cavern) a společně s očekávanou smrtí Deathwinga (sice mu hráblo, ale stále by měl být aspektem země) nám vlastně zbívá jen Alexstrasza coby aspekt života a její životnost nelze vůbec odhadovat.
Dále bych se chtěl vyjádřit k uzavřenému konci Frozen throne, který vůbec nebyl uzavřený. Arthas se chopil vlády a začal plánovat svou invazy na Azeroth. Ilidan přežil a stáhl se zpět do Outlandu a ostatní společenství se začla vzpamatovávat z pohromy způsobené válkou s plamenou legií a existencí pohromy. Silvanas založila Forsakens, Thrall pracoval na nové domovině orků atd...
Pak přišlo první WoW a příběh se začal nadále rozvíjet v kombinaci s knižní tvorbou. Existence starých titánských pevností pak dává tušit ohrožení z "nebe" a jeden z možných konců ságy v podobě kolosálního boje za vlastní přežití při hledání pomoci titánů, pač aspekti budou dead a staré bohy nebude nic držet na uzdě.
K článku bych měl některé menší či větší výhrady, ale článek hodnotím dle názvu. Jako konspirace je to líbivé a čtivé a budu počítat s tím, že spoustu věcí úmyslně zamotáváš a nepouštěl jsi se do takového článku bez dostatečné znalosti Warcraft universa. W4 je jeden ze dvou možných zakončení ságy (tím druhým je kolosální datadisk pro WoW) a minimálně jeden další Warcraft by na škodu opravdu nebyl. Blizzard má ale téměř neomezené možnosti jak díky výše zmiňované lost time cavern a hrátkama s časovou osou tak díky existenci ohromného zla a ohromné síly schopné tvořit světy.
Pokud někdo netušíte co píšu, nedělejte si z toho těžkou hlavu. S trochou času se o tom napíši stručný souhrn pro lidi, kteří nikdy nezkoumali tohle geniální universum, které je beze sporu nejpropracovanějším ze všech třech pilířů Blizzardu ;-) .
Amaharaamahara5002
    20.3.2011 14:05
Amahara

Clanku jako dlouholetý fanoušek Blizzardu a fanoušek Warcraft universa mám na možný vývoj Warcraftové ságyvlastní názor. Warcraft 4 může, ale také nemusí vůbec vzniknout, ale samotná sága ještě není uzavřená a Deadhwing v novém datadisku WoW je jen další loutka starých bohů. Rovnováha Azerothu je vážně narušena kvůli smrti Maligose a vážné nemoci Ysery (jakási nákaza šířící se Smaragdovým snem) , zmizením Nozdormu (ten pravděpodobně bojuje se starými bohy a jejich snahou měnit dějiny (viz. výlety do historie Azerothu v lost time cavern) a společně s očekávanou smrtí Deathwinga (sice mu hráblo, ale stále by měl být aspektem země) nám vlastně zbívá jen Alexstrasza coby aspekt života a její životnost nelze vůbec odhadovat.
Dále bych se chtěl vyjádřit k uzavřenému konci Frozen throne, který vůbec nebyl uzavřený. Arthas se chopil vlády a začal plánovat svou invazy na Azeroth. Ilidan přežil a stáhl se zpět do Outlandu a ostatní společenství se začla vzpamatovávat z pohromy způsobené válkou s plamenou legií a existencí pohromy. Silvanas založila Forsakens, Thrall pracoval na nové domovině orků atd...
Pak přišlo první WoW a příběh se začal nadále rozvíjet v kombinaci s knižní tvorbou. Existence starých titánských pevností pak dává tušit ohrožení z "nebe" a jeden z možných konců ságy v podobě kolosálního boje za vlastní přežití při hledání pomoci titánů, pač aspekti budou dead a staré bohy nebude nic držet na uzdě.
K článku bych měl některé menší či větší výhrady, ale článek hodnotím dle názvu. Jako konspirace je to líbivé a čtivé a budu počítat s tím, že spoustu věcí úmyslně zamotáváš a nepouštěl jsi se do takového článku bez dostatečné znalosti Warcraft universa. W4 je jeden ze dvou možných zakončení ságy (tím druhým je kolosální datadisk pro WoW) a minimálně jeden další Warcraft by na škodu opravdu nebyl. Blizzard má ale téměř neomezené možnosti jak díky výše zmiňované lost time cavern a hrátkama s časovou osou tak díky existenci ohromného zla a ohromné síly schopné tvořit světy.
Pokud někdo netušíte co píšu, nedělejte si z toho těžkou hlavu. S trochou času se o tom napíši stručný souhrn pro lidi, kteří nikdy nezkoumali tohle geniální universum, které je beze sporu nejpropracovanějším ze všech třech pilířů Blizzardu ;-) .

Fildus    Pěkný článek. Já doufám, že se W4 dožiji. :)Fildusfildus2600    20.3.2011 13:50 Fildus

Pěkný článek. Já doufám, že se W4 dožiji. :)

O autorovi blogu

XJ-0461 = Clank
XJ-0461 = Clank
Muž, 19 let, Praha
Duhová horda opět poctila Zing svou přítomností a bujaře oslavuje velkolepé vítězství našeho boha. Co se týče Clanka a Klunka, jeden z nich se brzy vrátí... možná. 

PSN: MrTheRiedl
Every single R&C: Completed!
Založit herní BLOG