Uživatel nepřihlášen
Noob's feelings, aneb robotí perspektiva
RSS kanál blogu
Píše: XJ-0461 = Clank - Rubrika: Blogy
Blog nevyjadřuje názor redakce Zing, více zde.
Noob's feelings, aneb robotí perspektiva

Flashback: Runescape SD, 2007 - čas sekvencované hudby

Neděle 30.1.2011 09:58 - Autor: XJ-0461 = Clank
To se mi líbí

Flashback: Runescape SD, 2007 - čas sekvencované hudbyV dnešní době předstihů a skvělou grafiku skoro zapomínámé na staré, kvalitní tituly. Pravda, Minecraft je pecka, ale na to nechci navazovat. World of Warcraft je také stará hra, ale po té hromadě datdisků šla grafika, hratelnost, a všechno s ní razantně nahorů - pecka! Ale já bych radši zavzpomínal na ty staré časy - proto jsem si vybral hru RuneScape. V současné době jí hraje něco kolem 120-130 milionu hráčů, což je pěkné číslo. Vrátím se ale o čtyři roky nazpět , kdy se toto číslo pohybovalo okolo, tuším, 50 milionu hráčů ,RS byla trochu jiná hra a já byl součástí tohoto kolotoče. A dle mého názoru lepšího. Podle některých po vypuštění HD vzniklo RS 3 (neplést s Ressistance 3), což je fajn. Celé HD je fajn, ale RS 2 byla v tom připadě lepší, a možná i trochu hra.

V ČEM SE RS2 LIŠIL ?

King Black Dragon tenkrát...
King Black Dragon tenkrát...
...a King Black Dragon dnes.
...a King Black Dragon dnes.

Hlavní věc je rozhodně grafika. Tehdejší čtercová grafika mě uchvacovala, nynější vyladěná tolik ne. Důvodem jsou lepší grafické hry, příkladem WoW, HoN či Aion. Postupem času se vše vylepšovalo, hra mě začala nudit a přešel jsem k právě zmiňovaným titulům. Poté jsou tu gameplay styly, když při Miningu jste tehdy jenom lineárně zvedali krumpáč nahoru a dolů, teď vám dá docela zabrat, aby vaše postava do toho kamene vůbec kopla. Stejně tak Fletching. Agility. Cooking. Všechno zvedání věcí. Všechno působilo hezky Old-school, ale dnes se RS počítá mezi těmi, jako já, jen jako průměrná klikačka. Ano, je to "Destkop hra" , ale už podporuje i FullScreen, takže pokud chcete podobnou a lepší hru, hrajte WoW či Aion. Shrnu to - RS 2 byl super oldschool hra. RS 3 je jen velmi malá konkurence těch větších titulů. To je můj názor. Jagex také chce co nejvíc vydělat a snaží se nám za každou cenu nacpat Membership. Ano, je to dobrá věc a velmi se toho získá, ale tenkrát to bylo více "z říše nepředstavitelna" . Také hunty na bossy vypadali jinak, bez žádné Gran Exchange se vydělávalo celkem těžko a každý druhý buďto používal makro, nebo byl scamer či hacker. A  tahle atmosféra byla skvělá. Vánoce byly, když jste někoho potkali s Full Dragon. Dnes je to rutina.

ZMĚNA RUNSCAPE ZA 4 ROKY

Login Screen tehdy...
Login Screen tehdy...
... a Login Screen dnes.
... a Login Screen dnes.

... se vážně změnil k nepoznání. Grafika je asi jako rozdíl SD/HD všech her, gameplay taky. Questy, kvalita dialogů, bugy, Grand Exchange, a tak dále, a tak dále, to všechno se změnilo. Když tenkrát byl combat lvl. 70 rád za to, že ubere 17, dnes si dává hrdě klasicky 300. Přibyly tzv. Achievment Diary, systém běhu se také velmi rozvinul, hra se také o něco usnadnila nováčkům. Tutorial Island zmizel z mapy a nahradil ho quest. Rune, už jen adamanite brnění bylo free hráčovým snem z důvodů absence Grand Exchange,  dnes již klasicky prodáte pár inventářů uhlí a máte vyděláno. Expení bylo v té době také o dost složitější, jelikož jste si dražší věcičky museli vyrobit buďto sami, nebo koupit ještě dráž od jiných hráčů. Prodávání do General store moc nevydělávalo a věc, ke které se většina hráčů shylovala, byla makro. Program , který nahraje a zopakuje nahranou činost znovu a znovu. To Jagex sice ukončil tzv. Random Events, ale já si pořád vzpomínám na chlapíky s zelenými oblečky, pleškou a holou bradkou, úplně jako TehNoobShow. Zezima byl náš bůh a lvl 99 sedmé nebe. Václavské náměstí jsme překomolili na Lumbridge's main castle. A pořád jen klikali. Pořád. Průměřý herní den. Dnes přirovnávat k RS závislost je jako přirovnávat Mafii II k původnímu dílu. Nic moc, lidi, nic moc.

ABYCH NEBYL JENOM KRITICKÝ A "OUT"

Greater demon tehdy...
Greater demon tehdy...
...a Greater demon dnes.
...a Greater demon dnes.

Dobrá, upustím nachvíli od porovnávání a kratiky a zhodnotím RS dnes. Je to dobrá hra, to se musí uznat. Se slušnou grafikou, animacemi, celý herní svět je rozmanitý, spousta questů, bossové, skilly... membership je vážně super a hra s ním dostává nový nádech. Můžete se zaměřit na cokoliv, ale nemusíte to dělat... a nic se nestane! Vážně nic. Je tam ta volnost, která dává skvělý pocit, ikdyž to je "jenom klikačka". RSko je skvělé a každému, kdo ještě nehrál, doporučuji. Skillů, které můžete trénovat, je celkem 22 a každý je zaměřený na něco jiného. RSko, jak se snažím trochu narazit, je zadarmo a nabízí středně velký svět plný možností. aždý si však může upgradovat svůj účet na "Member" , a s porovnáním ve volností ve free světě... jako porovnávat rozlohu Prahy a poté celé České Republiky. Member svět nabízí o DOST větší svět, o DOST více questů a o DOST více možností. Boss hunty jsou skvělé, 8 "Member only" skillů si oblíbíte a Lumbridge vám bude připadat jako vesnička. Takže, shrnutě, v současné době je to skvělá hra, ale oproti Sanboxové sestřičce to je promě možná i trochu pod úrovní...

OLD SCHOOL VS. FULL HD

Skvělý obrázek evoluce grafiky
Skvělý obrázek evoluce grafiky

Pro mě ta Sandboxová verze byla prostě lepší. Old School hra. Skvělý. Někdo má rád prostě dobrou grafiku, někdo tu starší. Neradbych urazil někoho z RS hráčů, proto říkám- RS je vážně dobrá hra, ale já měl radši RS 2. Ikdyž se tam o "až tak zase takový rozdíl" nejednal, tehdy jsem se k ní radši vracel. Bylo to pořád to samé RS, jenom v jiném kabátě a s jinými zvyky. A to se mi líbilo, nehledě na to, že se celý článek opakuji. Je to jen moje nostalgická vzpomínka. Jagex se nedávno rozhodl vrátit do RS Wilderness a Free Trade limit. Kdyby přidal i jenom obyčejnou možnost přepnout si na staré nastavení, byl by tenhle článek o něčem jiném.

Abych to shrnul. RS v součastnosti je dobrá hra. RS 2 bylo SKORO to samé, jen v jiném obleku. A právě ten oblek byl pro mě lepší na pohled. A tím bych se vrátil do součastnosti. Nehledě na moje názory, jdu se lognout.

EDIT: V průběhu psaní tohodle článku se mi RS zase začalo líbit. Ano, já vím, že jsem ho skoro celý článek kritizoval. Můžu s tím nesouhlasit, můžu proti tomu i protestovat, ale to je tak asi všechno, co s tím můžu udělat. Nehledě na to, je to hra vážně skvělá.

Tisk
Hodnocení:
( 7 / 30 hlasů ) Ohodnoťte článek kliknutím na hvězdičku.
 

Napsat nový komentář

Komentář k blogovému článku Flashback: Runescape SD, 2007 - čas sekvencované hudby
Pro psaní musíte být přihlášen.
[+] Smajlíci
:gun: :-) 8-) ;-) :angry: :-D :lol: :dance: :thumbup: :shock: :-( :nah: :lala:
XJ-0461 = Clank    Thomas: Mě teď už taky ani moc nezajímá, ale tehdy byla jiná doba. Každopádně díky. ;)XJ-0461 = Clankxj-0461-clank4033    3.2.2011 12:51 XJ-0461 = Clank

Thomas: Mě teď už taky ani moc nezajímá, ale tehdy byla jiná doba. Každopádně díky. ;)

Thomas    Sory kámo, ale Runescape mě vážně nenatchl. . Ale hezky sepsanej článek ;)Thomasthomas355    2.2.2011 20:56 Thomas

Sory kámo, ale Runescape mě vážně nenatchl. . Ale hezky sepsanej článek ;)

O autorovi blogu

XJ-0461 = Clank
XJ-0461 = Clank
Muž, 19 let, Praha
Duhová horda opět poctila Zing svou přítomností a bujaře oslavuje velkolepé vítězství našeho boha. Co se týče Clanka a Klunka, jeden z nich se brzy vrátí... možná. 

PSN: MrTheRiedl
Every single R&C: Completed!
Založit herní BLOG